Video na DVD,

Digitalizujeme z těchto typů videokazet: VHS, VHS-C, video 8, video Hi8, Beta, Betamax, Betacord, MiniDV, MICROMV, DVC, Digital 8, a D8. Digitalizujeme všechny Tv normy jako je PAL, SECAM, MESECAM, NTSC 3,58 a NTSC 4.43.

Umíme zpracovat také modernější formáty a kontejnery i s HD a Full HD rozlišením např. HDV, AVC, m2v, AVCHD, MP4, MPEG-4, MOV, H.264 apod. z Vašich kamer na kazety, DVD, paměťové karty nebo s Harddiskem.

Nahrajeme i Vaše vzácné videonahrávky ze stolních HDD recordérů, které z nich není snadné získat.

Na přání zákazníků poskytujeme také další služby, jako je např.:

Převod HD, Full HD a Ultra HD videa z digitálních kamer na standardní DVD nebo na mobil eventuálně i na VHS kazetu. Pokud máte ještě jiné přání, nebojte se zeptat, nejspíš budeme schopni ho splnit.

Nejstarší námi digitalizované video bylo z r. 1972 zaznamenané na 1" pásku.

Ceník zde: Zakázkový list video

Vaše nahrávky budou přehrány na špičkovém analogovém zařízení které je schopné opravit i rozpadávající se obraz pomocí TBC.

Opravený analogový signál je přiveden přes digitalizační převodník do počítače, kde je nahrán na disk. Obrazový šum je redukován standardně.

Na Vaše přání provedeme oříznutí vadných řádek videa a úpravu barev. Když jsou barvy hodně špatné, lze převést video do černobílé.

Roztřesené video umíme stabilizovat.

Video bez úprav, vadné řádky dole, malý kontrast

Oříznuty vadné řádky, vylepšeny barvy, zvýšen kontrast, doostřeno

Oříznuty vadné řádky, převedeno do černobílé, zvýšen kontrast, doostřeno

Můžeme též odstranit nežádoucí objekty z obrazu, např. datum či logo. Jedinou podmínkou je, aby odstraňovaný objekt byl na stálém místě v obraze.

Video bez úprav

Video s odstraněným datem

Dále můžeme doplnit podbarvení hudbou (vhodné zejména pro němé nahrávky z 8mm filmů, snímky přírody apod.). Co se týče doplnění hudby, je třeba pamatovat na ustanovení Autorského zákona (zákon č. 121/2000 Sb., o právu autorském). Tzn, že Vám můžeme doplnit jen tzv. volně šiřitelnou hudbu, nebo hudbu kterou si sami dodáte.
Můžeme také provést střih dle vašich představ, vystřihat nepovedené nebo nudné pasáže, doplnit titulky, doplnit úvodní menu, zkrátka vše, jak to znáte z komerčních DVD nebo filmů.

Záznam je standardně uložen ve výsledném formátu DVD-video s poměrem stran 4:3 nebo 16:9 podle dodaného videa (VOB soubory) pro přehrávání na každém DVD přehrávači ale i v počítači. Případné oříznutí, roztažení nebo doplnění černými pruhy na jiný formát umí dnes každá televize. Stejně tak si moderní HD televize poradí s přepočítáním obrazu na vyšší rozlišení. V případě Vašeho zájmu Vám záznam uložíme také ve formátu MPEG-2, DV, MP4 nebo AVI (DV).

Na přání lze provést záznam i v HD rozlišení.

Na jedno standardní DVD lze uložit v režimu

  • Standard Play – 75-95 min
  • Long Play – 95-115 min
  • Extra Long Play – 130-165 min
  • Na přání je možno použít dvojvrstvé (double Layer) DVD s dvojnásobnou hrací dobou. Lze tedy nahrát až 5,5 hod videa na jedno DVD.
  • Záznam v HD rozlišení lze uložit také na BD (Blu-ray disk)
  • Stále častěji nahráváme digitalizovaná videa také na Flash disky nebo přenosné Hard disky

Záleží na kvalitě vstupního videa ale i Extra Long Play záznam dá vzhledem ke kvalitě standardního videa celkem dobré výsledky pokud neobsahuje větší změny v celé ploše obrazu jako je vlnící se vodní hladina nebo oheň.

Vždy je ale třeba brát v úvahu, že kvalita standardního videa na kazetách je podstatně horší než  jsou možnosti DVD (kromě MiniDV). Řečeno terminologií pixelů, VHS video má rozlišení 0,2Mpix a to jen v černobílé, barvy mají rozlišení ještě čtyřikrát nižší. O dlouhohrajících formátech videa LP a EP raději ani nemluvím. DVD video má proti tomu rozlišení 0,4Mpix. Pro zajímavost HD video má rozlišení 1Mpix a FULL HD video 2Mpix. Kromě počtu přenášených bodů se i významně liší počty přenášených barev, ostrost a kontrast.

Potisk DVD je možno provést jednou z následujících metod

1. LightScribe, tj. obrázky i popis jsou vypáleny laserem přímo na povrch DVD. Výhodou je vysoká odolnost potisku, nevýhodou jen jedna barva - různé odstíny zlatohnědé. Nejvhodnější na popis nebo stylizované obrázky.

2. Kruhová samolepka, tj. obrázky i popis jsou vytištěny v barvě na papírovou samolepku a ta je nalepena v centrovacím přípravku na DVD. Výhodou je možnost použití všech barev. Můžete dodat vlastní návrhy a obrázky, nebo Vám sejmeme obrázky z Vaší videonahrávky jak je vidět na příkladech.

3. Potisk přímo na DVD. Lze tisknout pouze na DVD určená k potisku. Výhodou je opět možnost použití všech barev. Můžete dodat vlastní návrhy a obrázky, nebo Vám sejmeme obrázky z Vaší videonahrávky jak je vidět na příkladech.

Tisk přebalu (bookletu)

Přebal či booklet DVD (vkládá se do krabičky) je tištěn v barvě na tuhý bílý papír. Můžete dodat vlastní návrhy a obrázky, nebo Vám sejmeme obrázky z Vaší videonahrávky. Na přebal vytiskneme také Váš text.


Zakázkový list video

 

Hosted by onlineapps.cz